Lešení 2018-02-01T15:06:11+00:00

Lešení

Trubkové lešení

Trubkové lešení bylo u nás zavedeno v padesátých letech a lze tak hovořit již o zcela tradiční lešenářské technologii. Tato tradice do dnešních časů vychovala velmi zkušené lešenáře, kteří považují za normální stavět trubkové lešení do velice bizarních tvarů a výšek. Se stejnou lehkostí postavíme lešení kolem rodinného domu, nebo kolem gotické katedrály. Železné díly trubkového lešení se povrchově neupravují, rez je totiž konstrukční součástí tohoto systému. Trubky přesto zůstávají hladké a povrch zdobí jen typická patina.

Trubkové lešení se skládá z deseti součástí. Jsou však i poslední, s kterými se setkáme. Všechny požadavky na stavbě vyřešíme s malým počtem dílů, jež se neustále opakují. Odpadají tak komplikace s přípravou, logistikou a zásobováním. Technická řešení jsou velmi jednoduchá a současně efektivní.

Statika trubkového lešení je vytvářena výhradně železnými trubkami. Dřevěné podlážky lze tak z konstrukce vynechat a tím lešení zjednodušit.

Trubkové lešení lze též snadno opatřit ochrannými sítěmi a vzhledem k větší šířce podlahy můžeme právem hovořit o bezpečném a navíc pohodlném pracovním prostoru.

Závěrečné shrnutí pro trubkové lešení: technicky geniální, pracovně komfortní a mimořádně bezpečné.